گمان مبر که به پايان رسيد کار مغان ........ هزار باده? ناخورده در رگ تاک است

امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ساعت : ۰۵:۱۰:۱۴
آخرین خبرها
خانه / آرشیو اخبار / متن سخنرانی دکتر شجاع پوریان به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه پیام نور گچساران

متن سخنرانی دکتر شجاع پوریان به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه پیام نور گچساران

ولی الله شجاع پوریان عصر یکشنبه در مراسم روز دانشجو در جمع عده ای از دانشجویان گچساران افزود: جامعه دانشجویی با تاسی از آرمان های امام راحل و شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش آفرینی می کنند.
شجاع پوریان ابراز داشت: دانشجو با شرایط ویژه روحی و فکری همواره معترض برخی نارسایی های وضع موجود خود است و سعی می کند در قالب های مختلف و سیاست های گوناگون اعتراض کند.

ولی الله شجاع پوریان، در دانشگاه پیام نور گچساران

ولی الله شجاع پوریان

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهارکرد: نقش وجایگاه جامعه دانشجویی همواره ناشناخته بوده در حالی که می توانند نقش موثری را در پیشبرد امور در تمام عرصه ها داشته باشد.
شجاع پوریان با اشاره به اهمیت توجه به جایگاه جنبش دانشجویی گفت: به دانشجو باید اعتماد کرده و به او احترام گذاشت و چنانچه امروز به این قانون توجه نمی شود به آن دلیل است که دانشجویان در زمینه بحث آسیب شناسی صاحبان عرصه امروز هستند.
وی بیان کرد: در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به دانشجویان بها داده شد ولی در ۱۸ تیر هزینه سنگینی برای دانشجویان در بر داشت و برخورد نامناسبی با آنان شد.
شجاع پوریان اظهار کرد: دانشجویان تاوان حمایت از دوران اصلاحات را پرداختند و یک دادگاه نمایشی تشکیل شد و همین امر در دانشگاه ها دلسردی در عرصه سیاسی را به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: دولت های نهم و دهم دانشجویانی که فعالیت سیاسی داشتند را ستاره دار و اخراج می کردند در حالی که بیشتر آنها نخبگان بودند.
شجاع پوریان ابراز داشت: نخبگانی بودند که در کارشناسی ارشد در ردیف اول، دوم و سوم تحصیل می کردند و آنهایی که همسو و همفکر با یک جریان سیاسی نبودند، تاوان دادند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران و نماینده مردم بهبهان در دورهای هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی افزود: نداشتن استقلال در بحث و مجادله در دانشگاه های کشور دانشجویان را به دلسردی سیاسی واداشت.
شجاع پوریان گفت: انتخابات سال ۸۴ به عنوان مرجع اتفاقات ریاست جمهوری است که موجب عقب نشینی دانشجویان در انتخابات شد.
وی بیان کرد: بررسی دولت های نهم و دهم بر مبنای دیگری بود و دانشجویان در این دوره به حاشیه رفتند و در انتخابات جاری نیز دانشجویان تحرکی از خود نشان دادند که موجب ایجاد فضای نشاط در دانشگاه ها شد و دانشجویان وارد فعالیت های اجتماعی و سیاسی شدند.

شجاع پوریان اظهار کرد: دانشجویان باید از همه لحاظ تقویت شوند تا در مضیقه نباشند و فعالیت های سیاسی که وظیفه دانشجویان بوده باید به آنها برگردانده شود.
وی عنوان کرد: حسن روحانی در مسیر یک بسیج اصلاح طلب و محکم است و اولین حرکت دولت تدبیر و امید جلوگیری از بورسیه های گمنام بود.
شجاع پوریان ابراز داشت: بیشترین جمعیت در دانشگاه های مختلف کشور اصلاح طلب هستند و با تلاش علمی و طرز فکر در تمام عرصه ها نقش تاریخی خود را حفظ کرده اند.
وی افزود: باید از هیاهوهای ساختگی پرهیز شده و بهترین شرایط در دانشگاه های کشور حفظ شود.
وی بیان کرد: ۱۶ آذر روز دانشجو و ۱۲ آذر روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی از اهمیت مهمی برخوردارند.
وی عنوان کرد: جنبش های دانشجویی همواره در طول تاریخ وجود داشته اند واین نقش باید تقویت شود.
شجاع پوریان در بخش دیگری از سخنان خودگفت: نقش بسیج در توسعه روزافزون انقلاب مهم است و بسیج و سپاه نیز با یکدیگر تعامل همه جانبه دارند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران و نماینده مردم بهبهان در دورهای هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی افزود: نهادهای بسیج و سپاه متعلق به تمام افراد جامعه هستند و خدای نکرده نباید خط سیاسی برای آنها تعریف کرد.
شجاع پوریان به نقش رهبرمعظم انقلاب در پیشبرد اهداف کشور اشاره کرد وگفت: بسیاری از مشکلات، مجادلات و دعواهای سیاسی در کشور رفع می شود.
وی به ۲۰۰سال قدمت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اشاره کردو گفت: قانون اساسی به حقوق انسان ها احترام می گذارد و به حقوق هر انسانی علاوه بر آنچه در آموزه های دینی، شیعی و حقوق بشر آمده احترام گذاشته است ولی نسل جوان کشور به دنبال دنیای مدرن امروزی هستند.
وی عنوان کرد: دینی که امروز مدافع حقوق ملت ایران است چنانچه به همراه قانون اساسی، با جامعیت کامل در تمام بخش ها اجرا شود تامین کنننده تمامی نیازهای جامعه خواهد بود.
این مراسم به دنبال بی نظمی، سرو صدا و شعار برخی دانشجویان شرکت کننده در این آیین ناتمام پایان یافت.

درباره‌ی سردبیر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا