گمان مبر که به پايان رسيد کار مغان ........ هزار باده? ناخورده در رگ تاک است

امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ساعت : ۲۳:۳۰:۱۶
آخرین خبرها
خانه / مقاله ها

بایگانی دسته بندی ها : مقاله ها

اشتراک به خبردهی

اقدام بزرگ روحانی که فراموش نمی‌شود

unddtitled

آنچه می خوانید متن یادداشتی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  5 مرداد ۹۵ در روزنامه آرمان به چاپ رسیده است. مردم کشور ما امروز نسبت به مسائل مختلف کشور آشنایی خوبی دارند و می‌دانند که آقای روحانی دولت را در چه شرایطی تحویل گرفت. می‌توان به مشکلاتی همچون بلوکه شدن اموال ایران در خارج از کشور، فقدان درآمد ارزی و ... بیشتر بخوانید »

تا دیرنشده شجریان،تقوایی،تناولی وبیضایی را ببینیم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۲ تیر ۹۵ به چاپ رسیده است.   سال‌ها تلاش برای منزوی‌کردن یک هنرمند با مرگ او به پایانی منجر شد که همگان دریافتند که اعمال محدودیت برای انسان‌های بزرگ نه‌تنها کارساز نیست، بلکه محبوبیت هم می‌آورد ونشان می دهد که هیچ حصار و مانعی ... بیشتر بخوانید »

عبور از روحانی؛ رویای بی‌تعبیر

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۰ تیر ۹۵ به چاپ رسیده است.  در روزهای گذشته اخباری مبنی بر پروژه  « عبور اصلاح‌طلبان از روحانی » در انتخابات ۹۶ در رسانه‌های اصول‌گرا منتشر شده‌است؛اصول‌گرایان با ذوق‌زدگی با استناد به پیام شخصی یکی از چهره‌های منتسب به جریان اصلاحات در شبکه‌های ... بیشتر بخوانید »

قلم، پاسخ قلم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۵ تیر ۹۵ به چاپ رسیده است. در تقویم رسمی کشورمان چهاردهم تیرماه به عنوان «روز قلم» شناخته می‌شود. ارزش و اهمیت قلم فقط به دنیای امروز و پیشرفت جامعه بشری مرتبط نیست، بلکه چندین قرن پیش از این قرآن کریم در آغاز نزول ... بیشتر بخوانید »

حقوق مخالفان در حکومت امام علی(ع)

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۸ تیر ۹۵ به چاپ رسیده است.  ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر بیش از هرماه دیگری با نام مولای متقیان حضرت علی(ع) گره خورده است. تقارن لیالی مبارک قدر با شب ضربت‌خوردن و شهادت آن امام همام باعث می‌شود سیره عملی و نظری ... بیشتر بخوانید »

فیش‌های حقوقی و چند ملاحظه

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ اول تیر ۹۵ به چاپ رسیده است.  چند صباحی است با انتشار فیش‌های حقوقی نامتعارف برخی از مدیران و مسئولان دولتی توجه افکار عمومی به موضوع فساد اقتصادی معطوف شده است، در همین ارتباط چند نکته حائز اهمیت است: ۱- باید بپذیریم ظهور و گسترش ... بیشتر بخوانید »

از نماز جمعه تا تجمع دهه هشتادی‌ها!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۳خرداد ۹۵ به چاپ رسیده است.  نماز جمعه به عنوان یک فریضه‌ دینی، سیاسی و اجتماعی در اسلام از اهمیت فراوانی برخوردار است. تاکید شرع مقدس در نماز جمعه علاوه بر تعبد و اطاعت بر جنبه‌های اجتماعی و سیاسی آن بوده و به عنوان فرصتی ... بیشتر بخوانید »

صراحت خمینی کبیر دربیان خمینی جوان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۶خرداد ۹۵ به چاپ رسیده است.   ۱- نیمه خرداد هر سال با توجه به تقارن با ایام ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی و آغاز نهضت مردمی انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری با نام و یاد امام خمینی گره خورده است؛ ... بیشتر بخوانید »

چهارسالی به درازی یک چشم بر هم زدن

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۹ خرداد ۹۵ به چاپ رسیده است.  روز هفتم خردادماه آغاز رسمی دوره جدید فعالیت قوه مقننه پس از چهار سال و انقضای دوره پیشین مجلس است. مجلس دهم در سال جاری به دلیل تقارن روز هفتم خرداد با جمعه در روز هشتم خرداد با ... بیشتر بخوانید »

تاملی بر تعطیلات رسمی کشور

rooznameh-2

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۸ اردیبهشت ۹۵ به چاپ رسیده است.    افزودن یک مناسبت دیگر به لیست بلندبالای تعطیلات رسمی کشور در آخرین روزهای عمر مجلس نهم بار دیگر موضوع تعطیلات تعطیلات رسمی کشور را در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح کرد. موضوع کاهش تعطیلات رسمی کشور در ... بیشتر بخوانید »

سرپوش نمایشگاه بروضعیت کتابخوانی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۱ اردیبهشت ۹۵ به چاپ رسیده است.   بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از هفته گذشته کار خود را آغاز کرد تا بار دیگر بحث و بررسی درباره دستاوردها و محاسن و معایب برگزاری این نمایشگاه روی میز صاحب‌نظران و موافقان و مخالفان ... بیشتر بخوانید »

امتداد امید

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۴ اردیبهشت ۹۵ به چاپ رسیده است.  مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵۶ حوزه انتخابیه در روز جمعه ۱۰ اردیبهشت برگزار می شود. این مرحله از انتخابات از چند نکته حائز اهمیت است: ۱- مرحله دوم انتخابات مجلس درواقع ادامه مسیری ... بیشتر بخوانید »

تداوم تقابل رسانه ملی با منافع ملی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۳۱ فروردین ۹۵ به چاپ رسیده است. برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام از ۲۶دی‌ماه بعد از توافق میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای موسوم به ۱+۵ و تایید شورای عالی امنیت ملی، تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید مقام رهبری به مرحله ... بیشتر بخوانید »

تقدیر الهی یا فقدان مدیریت؟!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ به چاپ رسیده است.   در روزهای اخیر وقوع دو حادثه طبیعی در ایران و کشور ژاپن، تفاوت سبک مدیریتی در این دو کشور را بیش از پیش نمایان ساخت. وقوع بارندگی‌های پراکنده، شکل‌گیری سیلاب‌های ویرانگر و طغیان رودخانه‌ها نعمت خداوند ... بیشتر بخوانید »

گام سوم اصلاح‌طلبان و موضوعی که باید بهتر دیده شود

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۲ فروردین ۹۵ به چاپ رسیده است.  بعد از انتخابات ۷ اسفند و پیروزی قاطع لیست امید در کلان‌شهر تهران، همه نگاه‌ها به گام سوم اصلاحات یعنی انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۹۶ دوخته شده تا رشته موفقیت اصلاح‌طلبان در ... بیشتر بخوانید »

پارلمان درسایه فرصت است نه تهدید

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۶ فروردین ۹۵ به چاپ رسیده است. نتیجه انتخابات هفتم اسفند ۹۴ به‌ویژه در کلان‌شهر تهران اگرچه در نگاه نخست اسباب خرسندی و دلگرمی گفتمان اصلاحات را در پی‌داشت، اما این فرصت نیکو برای کسانی که قدری عمیق‌تر مسائل جامعه را مورد تحلیل و تبیین ... بیشتر بخوانید »

اولویت های دولت و ملت در سال پیش رو

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۴  فروردین ۹۵ به چاپ رسیده است. اولین ماه از سال ۱۳۹۵ به نیمه راه رسید و پس از وقفه‌ای دوهفته‌ای مطبوعات بار دیگر رسالت نظارت، دیده‌بانی، نقادی، روشنگری، اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و مشورتی خود را آغاز کرده‌اند، در سال جدید چند نکته حائز اهمیت است ... بیشتر بخوانید »

سالی که گذشت سال مردم بود

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۷ اسفند ۹۴ به چاپ رسیده است.  سال ۱۳۹۴ آکنده از حوادث و رویدادهای بی شماری در فضای سیاسی کشور بود. سالی که به نام سال «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» مزین شد، اما شاید در طول سال در بخش‌هایی از کشور از جمله ... بیشتر بخوانید »

استخراج «ایجاب» از دل رای سلبی مردم تهران

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۹ اسفند ۹۴ به چاپ رسیده است. هر انتخاباتی واجد پیام‌ها و نگره‌هایی است که رای‌دهندگان از طریق رای خویش و ازکانال صندوق‌های رای، به حاکمان خود منعکس و منتقل می‌کنند. هم آرای ایجابی و هم آرای سلبی و به تعبیری بیشترین و کمترین ... بیشتر بخوانید »

اصلاح‌طلبان مراقب بازی‌گردانی رقیب باشند

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۷ اسفند ۹۴ به چاپ رسیده است. دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رغم محدودیت‌ها و موانع پرشماری که پیش‌روی اصلاح‌طلبان قرار گرفت، با موفقیت و پیروزی چشمگیر آنها به ویژه در ابرشهر تهران و سایر کلان‌شهرها به پایان رسید؛ این نتیجه‌ قاطع ... بیشتر بخوانید »

پیروزی ۷ اسفند را تقسیم کنیم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۲ اسفند ۹۴ به چاپ رسیده است. انتخابات اسفند ۹۴ با همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها، فراز و فرودها، خاطرات و رویدادها و اتفاقاتش به پایان رسید؛ اگرچه همه انتخاباتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان برگزار شده هرکدام به دلایلی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار ... بیشتر بخوانید »

شعله اصلاحات با نسیمی از خاکستر برمی‌خیزد

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۰ اسفند ۹۴ به چاپ رسیده است. دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با حضور گسترده مردم در شهرهای مختلف کشور برگزار شد. بی‌تردید موفقیت قاطع ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان تحت عنوان «لیست امید» در شهر تهران یکی از به‌یادماندنی‌ترین ... بیشتر بخوانید »

اصلاح‌طلبان؛ دوندگانی که بعد از رقیب اجازه دویدن دارند

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۸ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است.  از مولفه‌های اساسی یک جامعه دموکراتیک، برخورداری از نظام انتخاباتی درست، شفاف، آزاد و عادلانه است. در یک نظام انتخاباتی معقول و مقبول، باید همه آحاد جامعه، تشکل‌ها، احزاب و اقلیت‌های مختلف بتوانند در پناه قانون و با ... بیشتر بخوانید »

بازخوانی شعارهای انقلاب در باره نقش «مردم»

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۵ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در رسانه ملی به شش سال سانسور و عدم حضور وی و گفت‌وگوی مستقیم با مردم پایان داد تا بعد از سال‌های متوالی «مونولوگ» و ... بیشتر بخوانید »

آقای رییس‌جمهور اصلا‌ح‌طلبان اقلیت نیستند

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۱ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. ماراتن انتخابات مجلس دهم به روزهای پایانی و سرنوشت‌ساز خود نزدیک می‌شود؛ اما به دلیل نقش و جایگاه بی‌بدیل مجلس در سامان‌دهی امور، تصمیم‌سازی و پیشبرد منافع کشور و تاثیر فوق‌العاده قوه مقننه آینده در چهار سال پیش‌رو، ... بیشتر بخوانید »

مجلس ناقص

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۲۰ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است.  تقارن ایام پیروزی انقلاب اسلامی با روزهای برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نگاه‌ها را به رهنمودها و دغدغه‌های معمار کبیر انقلاب درباره مجلسی توانمند و کاردان معطوف می‌کند. یکی از انتقادات اصلی امام خمینی(ره) در دوران ... بیشتر بخوانید »

دیپلماسی فعال دوران پسابرجام

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۸ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است.  یکــی از وعدههــای اصلــی دکتــر روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاستجمهوری افزایش جایگاه ایران در نظم نوین جهانی و تقویت تعامل و ارتباط با کشورهای مختلف بود. دولت یازدهم با چنین رویکردی سیاستخارجی خود را تدوین کرد و ... بیشتر بخوانید »

دهه فجر فرصتی برای مرور کارنامه انقلاب

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که مورخ ۱۳ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. نزدیک به چهاردهه از عمر انقلاب اسلامی ایران سپری شده است؛ اکنون فرصت مناسبی است تا با واکاوی و بررسی زمینه‌ها و دلایل وقوع انقلاب، چهار دهه کارنامه انقلاب اسلامی را در تحقق شعارها ارزیابی کنیم. بسیاری بر ... بیشتر بخوانید »

اولویت انتخاباتی اصلاح‌طلبان

unddtitled

آنچه می خوانید متن یادداشتی در روزنامه آرمان امروز به قلم ولی الله شجاع پوریان است که  مورخ ۱۱ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. تاکید اصلاح‌طلبان بر حضور حداکثری در انتخابات به این دلیل است که شرکت در انتخابات فرصتی ملی وحرکتی در چارچوب قانون اساسی است. از آنجا که عملکرد اصلاح‌طلبان در چارچوب قانون اساسی است، لذا طیف ... بیشتر بخوانید »

فرصتی برای تزریق امید به رگ‌های جامعه

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که  مورخ ۱۱ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به روزهای سرنوشت‌ساز خود نزدیک شده است. بسیاری از نامزدهای انتخاباتی که از سوی دستگاه‌های نظارتی با رای رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت مواجه شده‌اند، در انتظار تصمیم شورای نگهبان ... بیشتر بخوانید »

مالیخولیای ترس از رابطه با جهان خارج

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که  مورخ ۵ بهمن ۹۴ به چاپ رسیده است. اجرایی‌شدن برجام از هفته گذشته و لغو بخش زیادی از تحریم‌های تجاری و مالی بین‌المللی علیه کشورمان، امیدها به گشایش فضای اقتصادی در دوران پسابرجام افزایش یافته است. در اولین گام رییس‌جمهوری چین که در دوران تحریم‌ها ... بیشتر بخوانید »

رد صلاحیت‌ها و یک پرسش اخلاقی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در مورخ ۳۰ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است   شوک حاصل از رد صلاحیت گسترده داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود گذشت چند روز از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها، هنوز هم فروکش نکرده است. فارغ از رویکردهای حقوقی و قانونی که چنین رفتارهایی ... بیشتر بخوانید »

اگرقرار است همه مردم رای بدهند…

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در مورخ ۲۸ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است  اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیات نظارت استان، حاکی از ردصلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان و حتی حامیان اعتدال در حوزه‌های انتخابیه مختلف کشور است. طبق اعلام شورای نگهبان ... بیشتر بخوانید »

حضور حداکثری در انتظار تصمیم گیری نهاد های نظارتی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در مورخ ۲۱ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به مراحل مهم و پایانی خود نزدیک می‌شود. در هفته گذشته هیات‌های اجرایی انتخابات در حوزه‌های انتخابیه مختلف، نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات را اعلام کردند که خوشبختانه رویکرد ... بیشتر بخوانید »

تعریضی بر تعرض به سفارت‌ عربستان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در شماره ۲۲۴ مورخ ۱۵ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است. در حالی که شهادت شیخ‌نمر روحانی مبارز شیعه در عربستان از سوی رژیم آل‌سعود، به خبر اول رسانه‌های دنیا تبدیل شده بود، متاسفانه در کشور ما قانون‌شکنی برخی از نیروهای موسوم به «خودسر» ... بیشتر بخوانید »

اعدام شیخ نمر، زیر نگاه بسته نهادهای حقوق بشری

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در شماره ۲۲۲ مورخ ۱۳ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است انتشار خبر تکان‌دهنده اعدام«شیخ نمر باقر‌النمر» روحانی شیعه، مبارز و آزادی‌خواه عربستانی، به همراه ۴۷ نفر دیگر در عربستان، خبر تاسف‌باری بود که نه تنها شیعیان، بلکه همه آزادی‌خواهان دنیا را متاثر کرد. ... بیشتر بخوانید »

مسوولان قدر این حضور را بدانند

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در ۶ دی ماه ۹۴ به چاپ رسیده است.   پس از حضور بی‌سابقه بسیاری از مردم در مراکز ثبت نام نامزدی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در بین آنها علاوه بر چهره‌های سیاسی و دانشگاهی، حتی افراد کم‌نام و نشان و شاید بتوان گفت ... بیشتر بخوانید »

هیچ کس هوای تهران را ندارد

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در ۲۶ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است.  موضوع آلودگی هوای تهران و برخی کلانشهرهای کشور در سال‌های اخیر به موضوعی تکراری و البته نگران‌کننده تبدیل شده است؛ سالانه بیش از سه میلیون نفر در دنیا بر اثر عوارض ناشی از آلودگی هوا جان خود ... بیشتر بخوانید »

«خبره» جوان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در ۲۲ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است.   اعــلام قطعی کاندیداتوری آیت الله سیدحســن خمینــی در انتخابات مجلس خبرگان توســط برادر ایشــان به مهم ترین موضوع سیاسی کشور تبدیل شــده است. سیدحسن خمینی اولین نوه از فرزند دوم حضرت امام خمینی بنیانگذار فقید جمهوری ... بیشتر بخوانید »

۷اسفند؛ آزمونی برای اهالی ۱۶ آذر

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در تاریخ ۱۷ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است   ۱۶ آذری دیگری گذشت و تکریم مقام دانشجو، بزرگداشت یاد و خاطره سه «آذر اهورایی» دانشکده فنی دانشگاه تهران و برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های متعدد در دانشگاه‌ها همه آن چیزی است که هر سال از ... بیشتر بخوانید »

نامه رهبری گشایش باب اقناع

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در ۱۰ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است. نامه دوم مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربی واجد ملاحظات ارزشمند و نکات هوشمندانه‌ای است که به اختصار به آنها پرداخته می‌شود:   ۱- رهبری به جای خطاب قراردادن سران غربی و حتی ملت‌های غربی، توجه ... بیشتر بخوانید »

ذوق‌زدگی از رسیدن به لبه پرتگاه!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که درتاریخ ۹ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است. پرونده پیچیده هسته‌ای ایران بعد از قریب به سیزده سال فراز و نشیب، به توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ زیر عنوان برنامه اقدام مشترک (برجام) منجر شد و طرفین در حال اجرای تعهدات خود هستند. از ... بیشتر بخوانید »

استعفا؛ اقدام مدنی یا تقابل با نظام؟

hamdeli-icon

   آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که درتاریخ ۳ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است. رفتار مدنی «مهدی کوچک‌زاده» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و انتشار متن استعفای او از چند منظر قابل بررسی است؛ کوچک‌زاده به عنوان یکی از نمایندگان منتسب به جبهه پایداری در مجلس پس از ناکامی ... بیشتر بخوانید »

در استقبال از دغدغه‌های زیست‌محیطی رهبری/تخریب محیط‌زیست جنایت علیه بشریت

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در تاریخ  1 آذر ۹۴ به چاپ رسیده است. زمین میراث مشترک بشر برای نسل حاضر و آینده است، از این‌رو حفاظت از این میراث گرانبها دغدغه‌ای دینی، ملی و بین‌المللی به شمار می‌رود. مبانی دینی، کنوانسیون‌ها و قواعد بین‌المللی، قانون اساسی و برنامه‌های پنج‌ساله ... بیشتر بخوانید »

نظارت همگانی، پیش‌شرط توسعه

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در تاریخ ۱۲ آبان ۹۴ به چاپ رسیده است. اخیراً در شبکه‌های اجتماعی فیلمی منتشر شده است که در یک کشور اروپایی خانم جوانی با دوچرخه‌اش در مسیر ویژه تردد دوچرخه در حال حرکت بود؛ در این هنگام یکی از خودروهای سواری به دلیل ترافیک ... بیشتر بخوانید »

طرح مجلس علیه شوراها

clip_image001

آنچه می خوانید یادداشتی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در روزنامه شرق مورخ ۲۶ مهر ۹۴ به چاپ رسیده است. بیش از دوسال از عمر شورای چهارم اسلامی شهر تهران سپری شده و کمتر از دوسال زمان پیش‌روی این شوراست. درخصوص عملکرد مهم‌ترین پارلمان شهری و نظارت آن بر حوزه مدیریت شهری نقدهای جدی وجود دارد. به ... بیشتر بخوانید »

سیاست زدگی؛ آفت مجالس حسینی

hamdeli-icon

  آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی شماره ۱۶۲ به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در تاریخ ۲۶ مهر ۹۴ به چاپ رسیده است. محرم ماه عزاداری برای سالار شهیدان حضرت اباعبدا لله الحسین (ع) است وبه سان هرسال هیاتهای مذهبی، تکایا،حسینیه ها و منابر در عزای حسین و یاران باوفایش غرق در اندوه و ماتم شده اند؛ ... بیشتر بخوانید »

هزینه های طولانی شدن برجام

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی مورخ ۱۹مهر ۹۴ به قلم ولی الله شجاع پوریان است. ماجرای بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی و تشکیل کمیسیون ویژه برجام چنانچه پیش بینی هم می شد با اقدامات نمایندگان مخالف دولت با حاشیه هایی مواجه شده است، ترکیب و رویکرد منفی کمیسیون برجام در ارایه گزارش نهایی و البته عدم تصویب ... بیشتر بخوانید »

ناامنی بلد امن

hamdeli-icon

 آنچه می خوانید سرمقاله ای است به قلم ولی الاه شجاع پوریان که در روزنامه همدلی مورخ  5 مهر ماه ۹۴ به چاپ رسیده است . فاجعه غمبار مرگ بیش از دو هزار زایر حرم امن الهی در روز مبارک عید قربان و حوادث قبل و بعد از آن اسباب اندوه مسلمانان سراسر جهان را فراهم کرد؛ دنیای اسلام که ... بیشتر بخوانید »

روحانی؛ نیویورک و عصر پساتوافق

hamdeli-icon

آنچه می خوانید متن سرمقاله روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است که در مورخ ۳۱ شهریور ۹۴ به چاپ رسیده است. دکتر روحانی بر اساس برنامه‌ریزی قبلی دوم مهر ماه برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک خواهد شد؛ سفری که در صورت برنامه‌ریزی مناسب و هوشمندی دستگاه دیپلماسی می‌تواند دستاوردهای خوبی برای کشور و مردم به دنبال ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا