گمان مبر که به پايان رسيد کار مغان ........ هزار باده? ناخورده در رگ تاک است

امروز : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ساعت : ۰۰:۱۹:۵۴
آخرین خبرها
خانه / مصاحبه ها و گفتگوها

بایگانی دسته بندی ها : مصاحبه ها و گفتگوها

اشتراک به خبردهی

شجاع پوریان در گفتگو با جی پلاس:شهردار جدید اول باید تکلیف ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی را روشن کند!

ولی+الله+شجاع+پوریان

ولی الله شجاع پوریان عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار  سرویس جامعه جی پلاس، بر حل مسئله نبود قانون مدون و مشخص برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری تاکید کرد؛ او وجود نظارت های سیستماتیک و هوشمند را مهمترین نیاز شورای شهر بعدی می داند تا از بروز مشکلات جدید در مدیریت شهری جلوگیری شود. ... بیشتر بخوانید »

هدف دولت است، بانک‌ها بهانه‌اند

hamdeli-icon

بررسی پشت پرده شایعات ورشکستگی بانک ها در گفتگو با ولی الله شجاع پوریان همدلی| رضا نحوی: پس از انتشار اخباری درباره وضعیت‌بحرانی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در ماه‌های گذشته، اکنون دامنه شایعات به بانک‌های بزرگ هم تسری پیدا کرده است. دستگاه شایعه‌ساز نخست بانک سرمایه را هدف قرار داد. شایعات درخصوص ورشکستگی این بانک درفضای مجازی باعث شد ... بیشتر بخوانید »

نوزاد نارس شورا

10421302_950221751655729_9962810083024028_n1

آنچه می خوانید متن مصاحبه ولی الله شجاع پوریان با دو نشریه چشم انداز ایران است  که مورخ  26 دی ۹۵ به چاپ رسیده است.  گفت‌و‌گو با ولی‌الله شجاع‌پوریان درباره طرح جامع تهران به‌عنوان نخستین پرسش لطفاً توضیح دهید شورای شهر چقدر در تصویب طرح جامع تهران نقش داشته است و در ادامه چقدر بر اجرای آن نظارت داشته است؟ لازم می‌دانم پیش از ... بیشتر بخوانید »

ﻧﻈﻢ ﻭ ﺍﻧﻀﺒﺎﻁ ﺷﻬﺮﻯ ﻻﺯﻣﻪ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻳﻚ ﺷﻬﺮ ﻣﺘﺮﻗﻰ ﺍﺳﺖ

shahrdaran-logo

آنچه می خوانید متن گقت و گوی قلم ولی الله شجاع پوریان با ماهنامه تخصصی شهرداران است  که مورخ  8 آذر ۹۵ به چاپ رسیده است.  ﻋﻀﻮ ﺷﻮﺭﺍﻯ ﺍﺳﻼﻣﻰ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮﺍﻥ، ﺑﺎ ﻣﺜﺒﺖ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻰ ﻛﺮﺩﻥ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﺷﻬﺮﺑﺎﻥ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﻯ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺭﺳﺎﻟﺖ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭﻯ ﻧﻈﻢ ﻭ ﺍﻧﻀﺒﺎﻁ ﺷﻬﺮﻯ، ﮔﻔﺖ: ﻭﺟﻮﺩ ﻧﻈﻢ ﻭ ﺍﻧﻀﺒﺎﻁ ﺷﻬﺮﻯ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭﻯ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﺒﻠﻤﺎﻥ ﺷﻬﺮﻯ، ﺳﺎﺧﺖ  ﻭ ﺳﺎﺯ، ﺳﺪ ... بیشتر بخوانید »

آئین‌نامه واگذاری املاک باید به امضای وزیرکشور رسیده باشد/ شهرداری مستندات خود را ارائه دهد

shojaepourian--660x330

آنچه می خوانید متن مصاحبه ایلنا با ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  24  شهریور ۹۵ منتشر شده است.  یک عضو شورای شهر تهران گفت: اخیرا نامه‌ای خطاب به آقای قالیباف تنظیم کرده‌ام که اگر آیین‌نامه واگذاری املاک به تصویب شورا و وزارت کشور رسیده است، مستندات آن را ارائه کند؛ در غیر این‌صورت تمامی این استنادات نادرست و غیرقانونی بوده‌است. ... بیشتر بخوانید »

واگذاری املاک شهرداری با مبالغ میلیاردی

unddtitled

آنچه می خوانید متن گفت و گوی ولی الله شجاع پوریان با روزنامه آرمان است  که مورخ  31 مرداد ۹۵  به چاپ رسیده است.  شورای شهر تهران درتصمیم‌گیری‌های مختلف دراداره شهر چه نقشی دارد؟ بر اساس قوانین موجود شورای شهر وظیفه مقرره‌نویسی، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و نظارت درباره مسائل کلان‌شهر را عهده‌دار است. اما اینکه در عمل تا چه میزان در ایفای این نقش ... بیشتر بخوانید »

رد صلاحیت روحانی شانس نامزد ما را چند برابر می کند

mosallas2

آنچه می خوانید متن مصاحبه هفته نامه مثلث با و لی الله سجاع پوریان است که در شماره ۳۲۱ این مجله به چاپ رسیده است. اصلاح طلبان تدبیرشان برای انتخابات ریاست جمهوری چه خواهد بود و چه برنامه ریزی برای نوع حضورشان داشتند؟ فکر می کنم مجموعه اصلاح طلبان با توجه به عملکرد قابل قبول آقای روحانی دیگر تردید دوره ... بیشتر بخوانید »

اصلاح‌طلبان، اردیبهشت به بهشت می‌روند

unddtitled

آنچه می خوانید متن گفت و گوی ولی الله شجاع پوریان با روزنامه آرمان است  که مورخ  12 مرداد ۹۵  به چاپ رسیده است.  روحانی به کسی باج نمی‌دهد روحانی ۹۶ شناخته‌شده‌تر از روحانی ۹۲ خواهد بود رویکرد جدید آقای روحانی درباره ارتباط‌گیری با بدنه اصولگرایان، ممکن است شائبه عبور اصلاح‌طلبان از او را قوت بخشد؟ من مخالف این ایده و مساله هستم. ... بیشتر بخوانید »

بدهکاران دولت در جایگاه طلبکار نشسته‌اند

unddtitled

آنچه می خوانید متن مصاحبه  ولی الله شجاع پوریان با روزنامه آرمان  است که مورخ ۲۹خرداد ۹۵ به چاپ رسیده است.  زمانی که دولت روحانی بر رقیبان خود در انتخابات ۹۲ پیروز شد این پیروزی بر بسیاری از افراد سخت آمد و آنها خواهان موفقیت جریان اصلاحات نبودند، برخی افراد با ارجحیت منافع شخصی روحانی را همراهی کردند که بتوانند با ... بیشتر بخوانید »

نبود نظارت مجلس عامل افزایش اختلاس‌ها بود

unddtitled

ولی‌ا… شجاع‌پوریان در گفت‌وگو با آرمان:  ششم خرداد امسال‌کارنامه مجلس نهم بسته می‌شود و هشتم خرداد ماه مجلسی تازه‌کار با نمایندگان تازه نفس برصندلی‌های سبز پارلمان‌ تکیه خواهند زد. نخستین اقدام مهم نمایندگان مجلس انتخاب هیات رئیسه موقت است. این هیات رئیسه باید به مجلس نظم دهد و درنخستین مصوبه مجلس نمایندگان باید هیات رئیسه اصلی مجلس را انتخاب کنند. ... بیشتر بخوانید »

نظم و انضباط شهری لازمه داشتن یک شهر مترقی است

shahrban

آنچه می خوانید متن مصاحبه «شهربان شهر من» با ولی الله شجاع پوریان است : عضو شورای اسلامی شهر تهران، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد شهربان شهرداری تهران در انجام رسالت برقراری نظم و انضباط شهری، گفت: وجود نظم و انضباط شهری در اموری مانند مبلمان شهری، ساخت‌ و ساز، سد معبر، پیاده روها، معابر شهری و … لازمه داشتن شهری مترقی ... بیشتر بخوانید »

شجاع پوریان در گفت و گو با روزنامه اعتماد آنلاین : منتقدین می خواهند مانع پیروزی مجدد روحانی شوند

etmad

 هجمه ها به دولت دهم وارد مرحله جدیدی شده است و این امر را می توان از فضای سیاسی کشور تشخیص داد ، این هجمه ها گاها به صورت در هم تنیده و زنجیره وار در گوشه و کنار کشور به چشم می خورد که تخریب دولت را مدیریت می‌کند. در همین زمینه به گفت و گو با ولی الله ... بیشتر بخوانید »

وزارت ورزش، انرژی لازم را در ورزش همگانی خرج نمی کند

rouydad2

ولی الله شجاع پوریان در گفتگو با رویداد۲۴:   متاسفانه درصد ورزشکاران همگانی در کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفته بسیار پایین است. حداکثر آماری که با ارفاق گفته می شود کمی کمتر از ۲۰ درصد است.  ولی الله شجاع پوریان که سابقه نمایندگی در دوره های ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد و این ... بیشتر بخوانید »

آرایش مجلس قابل مهندسی نیست

unddtitled

   آنچه می خوانید متن مصاحبه ولی الله شجاع پوریان با روزنامه آرمان است که در تاریخ ۹ آذر ۹۴ به چاپ رسیده است.  بیش از دو سال است که از روی کارآمدن دولت روحانی می‌گذرد. به‌یقین مردم بر اساس خواسته‌هایی به آقای روحانی رای داده‌اند. دولت تا چه اندازه توانسته به خواسته‌های مردم و اصلاح‌طلبان در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی ... بیشتر بخوانید »

مصاحبه دکتر شجاع پوریان با نشریه صدا پیرامون حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

sead

آنچه می خوانید متن مصاحبه دکتر ولی الله شجاع پوریان با هفته نامه صدا است که در شماره سی و چهار اردیبهشت ۹۴  به چاپ رسیده است. چرا به فکر ایجاد حزب افتادید. آیا امکان فعالیت در قالب احزاب موجود وجود نداشت؟ بحث احزاب از جمله مباحث مهم و پیچیده در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و برخی ... بیشتر بخوانید »

نشست صمیمی اعضای شورا و دانشجویان دانشکده خبر

a

به گزارش مرکز ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت فرا رسیدن سالروز شورا های اسلامی شهر و روستا (۹ اردیبهشت) ولی الله شجاع پوریان و رحمت الله حافظی دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور در دانشکده خبر در جلسه ای صمیمی به بحث و گفتگو پرداختند.   گزیده ای از بیانات ولی الله ... بیشتر بخوانید »

ولی‌الله شجاع پوریان در گفت‌وگو با سلام‌خبر: مخالفان روحانی قوی‌تر از مخالفان زمان خاتمی‌ هستند

salamkhabar

"مشکلاتی که روزی برای آقای خاتمی هم وجود داشت امروز برای آقای روحانی حادتر و بیش‌تر از آن است، به این دلیل که مخالفان آقای روحانی اقتدار، امکانات و حضور بیش‌تری نسبت به زمان آقای خاتمی دارند". "مشکلاتی که روزی برای آقای خاتمی هم وجود داشت امروز برای آقای روحانی حادتر و بیش‌تر از آن است، به این دلیل که ... بیشتر بخوانید »

ورود زودهنگام چهره‌های درجه ۲ به مقوله انتخابات!(گفت و گو با روزنامه ی آرمان)

روزان

ولی الله شجاع پوریان در گفت و  گو با آرمان مطرح کرد: ورود زودهنگام چهره‌های درجه ۲ به مقوله انتخابات! آرمان ـ میثم سعادت هنوز جدول برگزاری انتخابات مجلس آینده اعلام نشده اما با توجه به ادوار قبلی انتخابات، حدود یک سال دیگر، ثبت نام کاندیداها برای انتخابات مجلس به پایان رسیده است و بعید نیست نتایج اولیه احراز صلاحیت‌ها نیز ... بیشتر بخوانید »

مجلس با افق چشم انداز ۱۴۰۴ فاصله دارد(گفتگوی دکتر شجاع پوریان با کلید ملی)

14-11-29-194336jeld_kelid

* دیدگاه های سنتی رایج درباره فعالیت زنان باید تصحیح شود، موانع و محدودیت‌های زنان در زمینه‌های سیاسی، علمی، اجتماعی، هنری و حتی ورزشی باید تسهیل شوند و به طور کلی به جای تصمیمات نمایشی و فرمالیته، مشارکت زنان به صورت نهادمند و واقعی افزایش یابد، اگر از این ظرفیت عظیم استفاده نکنیم در واقع مرتکب فرصت‌سوزی و هدر رفت ... بیشتر بخوانید »

سیاست های دولت قبل نسل آینده را نابود می کرد(شجاع پوریان در گفتگو با روزان)

download

سیاست های دولت قبل نسل آینده را نابود می کرد احمدی نژاد علاقمند به قدرت است گفتگو از زهره دیانی * درحال حاضر اصلاح طلبان در دو سه قالب روی انتخابات مجلس دهم کار می کنند؛اول اینکه خود شورای هماهنگی جبهه اصلاحات متشکل از ۲۰حزب و تشکل معروف این جریان است که کمیته ای به عنوان کمیته انتخابات تشکیل داده ... بیشتر بخوانید »

متن سخنرانی دکتر شجاع پوریان به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه پیام نور گچساران

81417708-6127476

ولی الله شجاع پوریان عصر یکشنبه در مراسم روز دانشجو در جمع عده ای از دانشجویان گچساران افزود: جامعه دانشجویی با تاسی از آرمان های امام راحل و شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش آفرینی می کنند. شجاع پوریان ابراز داشت: دانشجو با شرایط ویژه روحی و فکری همواره معترض برخی نارسایی های وضع موجود خود است ... بیشتر بخوانید »

مسجدجامعی رییس می ماند

174282

مسجدجامعی رییس می ماند مصاحبه ی دکتر شجاع‌پوریان با روزنامه‌ی آرمان آرمان- میثم سعادت: شورای شهر چهارم به یک‌سالگی رسید. با این حال این دوره شورا تفاوتی اساسی با تاریخ شانزده ساله شورای شهر دارد. دوره اول شوراها اصلاح‌ِ‌طلبان مدیریت شهر تهران را به دست گرفتند. اما استعفای عبدالله نوری و ترور سعید حجاریان باعث شد تا بین نیروهای باقیمانده ... بیشتر بخوانید »

مردان احمدی‌نژاد در حلقه مدیران قالیباف! (مصاحبه ی دکتر شجاع پوریان با امید جوان)

mg2089_l

معاون اداری و اجرایی شورای شهر تهران به امیدجوان گفت: مردان احمدی‌نژاد در حلقه مدیران قالیباف! * عبدالله خلیلی * در تغییر و تحول جدیدی که در مدیریت شهر تهران صورت گرفته تعدادی از مدیران احمدی‌نژاد، پست‌هایی در شهرداری به دست آورده‌اند. * کمیسیون تازه تاسیس نظارت و حقوقی شورای شهر تهران برای تخلفات و فسادهای مالی احتمالی در شهرداری ... بیشتر بخوانید »

کارنامه‌ی شوراها(مصاحبه ی هفته نامه ی کلید ملی با دکتر شجاع پوریان)

shojaepourian (1)g

  کارنامه‌ی شوراها در گفت‌وگوی کلید ملی با ولی‌الله شجاع‌پوریان معاون اجرایی شورای اسلامی شهر تهران پس از ۱۴ سال؛ ۸ آسیب پیش‌روی شوراها معمولاً در زمان انتخابات کاندیداهای شورا مانند بسیاری از کاندیداهای دیگر تلاش زیادی را صرف ارائه شعارهای پر زرق و برق و همراه با هزینه‌های زیاد می‌کنند، اما عدم شناخت هم مردم و هم کاندیداها از ... بیشتر بخوانید »

راه‌های گریز از کشف فساد مالی در شهرداری تهران زیاد است(مصاحبه با ایلنا)

  راه‌های گریز از کشف فساد مالی در شهرداری تهران زیاد است   حجم گسترش مالی و فعالیتهای اقتصادی در شهرداری وسیع است که این گستردگی، راه‌های فرار زیادی را برای کسانی که بخواهند رانت داشته باشند فراهم کرده است.       ایلنا: معاون اجرایی شورای شهر تهران، گفت: فسادهایی در شهرداری وجود دارد اما راه گریزهایی برای جلوگیری از ... بیشتر بخوانید »

مصاحبه ولی الله شجاع پوریان با آوای دنا

مصاحبه ولی الله شجاع پوریان با آوای دنا   دکتر ولی الله شجاع پورپان عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها و نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی از بهبهان (مجلس ششم و هفتم) و از نیروهای اصلاح طلب و فعال که در انتخابات آتی شورای شهر هم کاندیدا شده معتقد است که پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان در حال حاضر کشور ... بیشتر بخوانید »

نظارت شورا بر شهرداری بیشتر شده(مصاحبه با دکتر شجاع پوریان)

shora-1708-mm

نظارت شورا بر شهرداری بیشتر شده گفت و گو  با دکتر ولی‌الله شجاع پوریان معاون اداری و اجرایی شورای شهر تهران     مصاحبه از: شیده لالمی    ولی الله شجاع پوریان، سالهاست که نشان نمایندگی مردم را بر سینه اش دارد؛ زمانی در مجلس شورای اسلامی و در کنار نمایندگان شهرهای مختلف برای امور کلان کشور تصمیم می گرفت و ... بیشتر بخوانید »

روایت شجاع‌پوریان از جلسه انتخاب شهردار تهران(مصاحبه روزنامه شرق)

IMG02021025

شجاع پوریان: محسن هاشمی برای شهردار شدن لابی نکرد (روایت شجاع‌پوریان از جلسه انتخاب شهردار تهران) ولی‌الله شجاع پوریان، معاون اداری شورای شهر تهران، این روزها یکی از آرام‌ترین اعضای شورا در جلسات علنی است و دیگر چندان خبری از آن نطق‌های پیش از دستور و نقدهای تندش در مجلس هفتم درباره سفرهای استانی، واردشدن گروه‌های غیر مرتبط به فعالیت‌های ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا