گمان مبر که به پايان رسيد کار مغان ........ هزار باده? ناخورده در رگ تاک است

امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ساعت : ۲۳:۳۰:۰۳
آخرین خبرها
خانه / بایگانی نویسنده: سردبیر

بایگانی نویسنده: سردبیر

اشتراک به خبردهی

نادیده انگاشتن پیام انتخابات

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  16 مهر ۹۶ به چاپ رسیده است. نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در دو دهه گذشته با دو جریان اصلی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب شناخته می‌شود. براساس قانون اساسی جریان‌های سیاسی مختلف ذیل قانون مجاز به انجام فعالیت‌های حزبی، سیاسی و اجتماعی هستند و اصول مصرح ... بیشتر بخوانید »

خانه ملت از حق ملت دفاع کند

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  12 مهر ۹۶ به چاپ رسیده است. در روزهای گذشته تک‌گویی‌هایی درباره تغییر نظام سیاسی کشور، از نظام ریاستی به پارلمانی مطرح شده است. در نظام‌های سیاسی پارلمانی که البته تفاوت‌هایی در جزئیات با هم دارند رییس‌جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود، اما پس ... بیشتر بخوانید »

چالش‌ها و فرصت‌های توریسم در ایران

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  4 مهر ۹۶ به چاپ رسیده است. ۵ مهر مصادف با ۲۷ سپتامبر در تقویم جهانی به عنوان روز جهانگردی شناخته می‌شود. سازمان جهانی گردشگری این روز را به منظور بالا بردن سطح آگاهی و نقش گردشگری در جامعه جهانی و تاکید بر اهمیت گردشگری ... بیشتر بخوانید »

ضرورت پایش محرم از پیرایه ها

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  1 مهر ۹۶ به چاپ رسیده است. اهمیت و جایگاه عزادارای سالار شهیدان حضرت امام‌حسین(ع) در جامعه مسلمان ایران برهیچ کس پوشیده نیست. امام حسین(ع) به عنوان یکی از پیشوایان دینی الگویی موثر و بی بدیل در شکل گیری بسیاری از رویدادهای تاریخی و سیاسی ... بیشتر بخوانید »

نمایاننده ملت ایران در نیویورک

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  28 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. دکتر روحانی برای شرکت در هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک مقر این سازمان رفته است . این اجلاس که سالانه با حضور سران کشورهای دنیا در آمریکا برگزار می‌شود، فرصت مغتنمی برای ... بیشتر بخوانید »

آموزش، عنصر غایب در فرهنگ جامعه

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  21 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. در بسیاری از شبکه های اجتماعی و محافل عمومی مقایسه‌های متعددی میان رفتارهای شهروندی و اجتماعی ایرانیان با سایر کشورهای پیشرفته صورت می‌گیرد. مشکلات متعدد فرهنگی در جامعه ما وجود دارند که گرچه در یکی دو قرن گذشته ... بیشتر بخوانید »

نادیده انگاشتن پیام انتخابات

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  19 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران در دو دهه گذشته با دو جریان اصلی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب شناخته می‌شود. براساس قانون اساسی جریان‌های سیاسی مختلف ذیل قانون مجاز به انجام فعالیت‌های حزبی، سیاسی و اجتماعی هستند و اصول مصرح ... بیشتر بخوانید »

تقدیر یا تقصیر؟!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  12 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. سقوط هواپیما، تصادف اتوبوس، برخورد قطار، تصادفات جاده‌ای و حوادث ناگوار به اخباری تکراری وعادی در کشور ما تبدیل شده‌اند و شوربختانه‌تر اینکه جامعه به قدری به شنیدن این اخبار عادت کرده که واکنش‌ها در مقابل آنها نسبت ... بیشتر بخوانید »

سیره روشن‌ یک امام

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  8 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. ۷ ذی‌الحجه، سالروز شهادت امام محمدباقر(ع)، امام پنجم شیعیان به شمار می‌آید. پرداختن به سیره نظری و عملی پیشوایان دینی و پیشوایان معصوم به ویژه در حوزه سیاست‌ورزی عبرت‌ها و اندوخته‌های برای عصر حاضر به دنبال دارد که ... بیشتر بخوانید »

آقای روحانی،مطالبات بسیار است

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  5 شهریور ۹۶ به چاپ رسیده است. دوم تا هشتم شهریور در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت شناخته می‌شود که در پاسداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر «رجایی و باهنر»، رییس‌جمهور و نخست‌وزیر فقید جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است، دولتمردانی که از ... بیشتر بخوانید »

تجارب شورای چهارم؛ گنجینه‌ای برای شورای پنجم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  31 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. در روزهای ابتدایی شروع فعالیت شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم در نطقی از یک فرصت تاریخی چهارساله برای خدمت و رفع مشکلات مردم سخن گفتم و اینکه این چهار سال همچون برق و باد خواهد گذشت، ... بیشتر بخوانید »

۲۸ مرداد؛ کودتای بی‌نشان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  29 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. کودتای ۲۸مرداد یکی از رویدادهای پیچیده و مبهم تاریخ قرن اخیر ایران است که قهرمان و شخصیت اصلی این ماجرای تاریخی دکتر محمد مصدق است که به رغم ناملامتی‌ها، محبوب بسیاری از ایرانیان است و مرام و مسلک ... بیشتر بخوانید »

«شهید»پرچم ملت است نه تابلوی یک جناح!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  25 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. شهادت محسن حججی در سوریه موجی از انزجارعمومی و اعلام همدردی، همدلی و پیام‌های تسلیت را به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت. مردم ایران با درک اقدام ایثارگرانه این شهید ، فارغ از هر دسته‌بندی سیاسی و ... بیشتر بخوانید »

مدیریت عقلانی به جای مدیریت جهادی با خوانش قالیباف

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  22 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. پس از کش‌‌وقوس‌های فراوان بالاخره بهشت‌نشینان محمدعلی نجفی را به عنوان نامزد نهایی شهرداری تهران انتخاب کردند تا بعد از آغاز رسمی فعالیت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، کلید اداره مدیریت شهری به این سیاستمدار توانمند و ... بیشتر بخوانید »

چالش‌ها و مطالبات خبرنگاران

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  17 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. در کشور ما ۱۷ مرداد به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در حادثه تروریستی حمله نیروهای طالبان به کنسولگری ایران در مزارشریف افغانستان به شهادت رسید، به نام روز خبرنگار ... بیشتر بخوانید »

شجاع پوریان در گفتگو با جی پلاس:شهردار جدید اول باید تکلیف ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی را روشن کند!

ولی+الله+شجاع+پوریان

ولی الله شجاع پوریان عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار  سرویس جامعه جی پلاس، بر حل مسئله نبود قانون مدون و مشخص برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری تاکید کرد؛ او وجود نظارت های سیستماتیک و هوشمند را مهمترین نیاز شورای شهر بعدی می داند تا از بروز مشکلات جدید در مدیریت شهری جلوگیری شود. ... بیشتر بخوانید »

ملاحظات روحانی را درک کنیم

hamdeli-icon

.آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  10 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است بر اساس آخرین اعلام با برگزاری مراسم تنفیذ دکتر روحانی در روز پنج‌شنبه، شنبه آینده روحانی اعضای کابینه خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس اعلام می‌کند. بعد از پیروزی قاطع دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ... بیشتر بخوانید »

لزوم پایان دشمن‌تراشی در سیاست داخلی

hamdeli-icon

.آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  8 مرداد ۹۶ به چاپ رسیده است عرصه سیاست، عرصه اختلاف نظر، تعارض و کنش‌گری گفتمان‌ها و اندیشه‌های متفاوت و گاه متعارض است. در طول تاریخ بشر هیچ جامعه‌ای عاری از این تعارض‌ها و تقابل‌ها نبوده و فلاسفه و اندیشمندان سیاسی به دنبال رفع این کشمکش‌ها ... بیشتر بخوانید »

اهمیت ترکیب مدیریت شهری تهران

hamdeli-icon

.آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  31 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است سرنوشت چهار سال اداره شهر تهران در مردادماه با انتخاب شهردار از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران مشخص می‌شود، از این‌رو بعد از چینش وزرای کابینه دولت دوازدهم، ترکیب مدیریت شهری جدید از اهمیت زیادی در میان ... بیشتر بخوانید »

تشکیل کابینه با نگاه به مطالبات مردم

hamdeli-icon

.آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  27 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است  با برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری در نیمه مرداد، بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس دکتر روحانی دو هفته فرصت دارد تا کابینه دولت دوازدهم را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند. از این‌رو در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌ها ... بیشتر بخوانید »

میوه‌های درخت دوساله برجام

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  25 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است. دومین سالگرد توافق برجام در وین فرصتی مغتنم برای بررسی، تبیین و ارزیابی این توافق مهم و اثرگذار است، توافقی که با سال‌ها و ماه‌ها چالش و مذاکره میان قدرت‌های جهانی و کشور ما به ثمر نشست و ... بیشتر بخوانید »

چشم‌پوشی بر بابک ،تمرکز بر توتال

hamdeli-icon

.آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  21 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است  از خرداد ۱۳۹۲ هیچ فعالیت و خدمتی از دولت یازدهم مورد تائید مخالفان دولت قرار نگرفته و دلواپسان همیشه با استراتژی تخریب در برابر اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف سیاست خارجی، اقتصادی و فرهنگی موضع ... بیشتر بخوانید »

بهشتی از دریچه‌ای متفاوت

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  19 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است. هفته گذشته به دعوت دکتر علی‌رضا بهشتی فرزند فرهیخته و مجاهد روشنفکر شهید آیت‌الله محمد بهشتی، از منزل شهید بهشتی که چند سالی است به عنوان موزه شهید بهشتی اداره می‌شود، دیدن کردم. منزلی دو طبقه در محله ... بیشتر بخوانید »

گلایه‌ها را به درون خانه بیاوریم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  15 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است.  «علی نظری» را سال‌هاست می‌شناسم؛ مردی از جنس اصلاحات که دغدغه پیشرفت، توسعه و اصلاح دارد. در دوره ششم مجلس شورای اسلامی، به عنوان یک همکار، از نزدیک شاهد پیگیری‌ها، دلسوزی‌ها و خدمات صادقانه‌اش در قامت نماینده اراک ... بیشتر بخوانید »

آن روی سکه فشار بر روحانی!

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  13 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است. اصول‌گرایان بعد از ناکامی در انتخابات اخیر فشارها علیه دولت روحانی را افزایش داده‌اند و به زعم خود در حال نقد روحانی و اصلاح‌طلبان هستند. توالی حوادث اخیر از قبیل توهین به رئیس جمهوری در مراسم روز قدس ... بیشتر بخوانید »

شکست خوردگان مشغول تخریب اند

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  11 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است.  بیش از چهل روز از برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پیروزی دکتر روحانی سپری شده، اما فضای سیاسی کشور کماکان متاثر از فضای انتخاباتی است. انتخابات به عنوان عنصری قوام‌بخش در وجهه جمهوریت نظام به پایان رسیده ... بیشتر بخوانید »

عدالت قضایی و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  4 تیر ۹۶ به چاپ رسیده است. سخنگوی قوه قضاییه از احضار تعدادی از استانداران و فرمانداران در ارتباط با تخلفات انتخاباتی خبر داد. تا چندی پیش اشاره به تخلفات انتخاباتی از سوی احزاب و شخصیت‌های سیاسی به ویژه اصلاح‌طلبان به معنای زیر سوال بردن ... بیشتر بخوانید »

هدف دولت است، بانک‌ها بهانه‌اند

hamdeli-icon

بررسی پشت پرده شایعات ورشکستگی بانک ها در گفتگو با ولی الله شجاع پوریان همدلی| رضا نحوی: پس از انتشار اخباری درباره وضعیت‌بحرانی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در ماه‌های گذشته، اکنون دامنه شایعات به بانک‌های بزرگ هم تسری پیدا کرده است. دستگاه شایعه‌ساز نخست بانک سرمایه را هدف قرار داد. شایعات درخصوص ورشکستگی این بانک درفضای مجازی باعث شد ... بیشتر بخوانید »

مدل شهردار- رئیس جمهور آفتی برای تهران و ایران

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  30 خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است.  اولین و مهم‌ترین رسالت منتخبان شورای پنجم تهران، انتخاب شهردار تهران برای مدت ۴ سال است. کلانشهر تهران، با مسائل، معضلات، مشکلات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مختلفی مواجه است و از این رو به موازات افزایش وسعت و جمعیت، چالش‌های ... بیشتر بخوانید »

روحانی رقیب نظام نیست

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۸ خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت گسترده و حداکثری ملت ایران برگزار شد و انتظار می‌رفت با اتمام انتخابات و ثبت این حماسه بزرگ آرامش سیاسی در فضای جامعه حاکم شود. اکنون دکتر روحانی با کسب حدود ... بیشتر بخوانید »

حادثه‌ تروریستی تهران و چند«نباید» مهم

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۰ خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. حادثه‌تروریستی حمله به مرقد مطهر امام خمینی(ره) و ساختمان مجلس شورای اسلامی و شهادت و جراحت جمعی از هموطنان بی‌گناه در این حادثه، رویداد ناگواری بود که از زوایای مختلفی قابل تبیین است. ضمن تسلیت این حادثه ناگوار ... بیشتر بخوانید »

تلخی‌های یک انتخابات شیرین

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۶ خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. قریب به دو هفته از انتخابات ریاست جمهوری و ثبت مشارکتی گسترده و بی‌نظیر در سطح منطقه گذشته است و حلاوت و شیرینی پیروزی عقلانیت بر پوپولیسم، ارتقای جایگاه ایران در سطح منطقه و افزایش اقتدار و مشروعیت ... بیشتر بخوانید »

نامادری به سبک اصول‌گرایان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۰ خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون انتخابات‌ متعددی در سطوح ریاست‌جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شده و هماره حضور و مشارکت گسترده مردم بخش جدایی‌ناپذیر هر انتخاباتی بوده است، به طوری ... بیشتر بخوانید »

فرهنگ، اولویت مدیریت شهری جدید

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۷خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است.  تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی از جایگاهی مهم و تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برخوردار است. تمرکز امکانات، منابع و بهبود نسبی امکانات رفاهی، خدماتی، بهداشتی، آموزشی و… باعث افزایش مهاجرت به تهران و حجیم‌تر ... بیشتر بخوانید »

پافشاری در مسیر اشتباه

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲ خرداد ۹۶ به چاپ رسیده است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری برای سومین بار متوالی در چهارسال ناکامی سنگینی را در پرونده اصول‌گرایان ثبت کرد. پیش از این در جریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دهمین دوره انتخابات مجلس در شهر تهران، جریان اصول‌گرایی ... بیشتر بخوانید »

دوباره ایران، دوباره اصلاحات

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۳۱ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با مشارکت گسترده ملت بزرگ ایران برگزار شد و دکتر حسن روحانی با کسب اکثریت آرا برای ۴ سال دیگر سکان اداره کشور را به دست گرفت. این رخداد از جهاتی حائز اهمیت است: ... بیشتر بخوانید »

همه می‌آییم، برای ایران، برای اصلاحات

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۷ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است انتخابات یکی از عاقلانه‌ترین و بهترین ابزار برای تحقق رای و خواست مردم است. اندیشمندان مختلف سیاسی و نظام‌های سیاسی متنوع دنیا نمونه‌های فراوانی از انقلاب، کودتا، تحریم، اغتشاش و… را برای حکمرانی مطلوب ارائه داده‌اند، اما هیچ‌کدام ... بیشتر بخوانید »

مکتب احمدی‌نژاد

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۲۵ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است.  مکتب احمدی‌نژاد – سومین مناظره زنده کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هم برگزار شد و اکنون افکار عمومی و شهروندان با شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به کاندیداها مهیای حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند. یکی از کلیدواژه‌های ... بیشتر بخوانید »

پروژه های شهرداری خارج از تشریفات در اختیار قرارگاه خاتم قرار گرفت

hamdeli-icon

عملکرد قالیباف در شورای شهر تهران موضوع مناظره اول بود که توسط جهانگیری و حسن روحانی به چالش کشیده شد. ولی الله شجاع پوریان عضو شورای شهر تهران در خصوص موضوع کمک های مالی شهرداری تهران به برخی موسسات خیریه به خبرنگار دیده بان ایران گفت: « بحث زیادی از اعتباراتی که نیازهای اساسی کلان شهر (بحث حمل و نقل، ... بیشتر بخوانید »

اصول‌گرایان بی‌اصول

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۹ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به روزهای پایانی و حساس خود نزدیک می‌شود. برگزاری دو جلسه مناظره در رسانه ملی و سفرهای استانی نامزدها تنور انتخابات را گرم‌تر کرده و انتظار می‌رود در روزهای آینده شور انتخاباتی بیشتری سراسر کشور ... بیشتر بخوانید »

دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه جوانان

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۷ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است.  یکی از محورهای مهم برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری در روزهای اخیر موضوع جوانان و نقش و جایگاه آنان در جامعه و اداره امور کشور بوده است. موضوع جوانان از جمله موضوعاتی است که در سه دهه اخیر توجه ... بیشتر بخوانید »

ملاحظاتی در باب لیست اصلاح‌طلبان شورای شهر

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  12 اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است. قرار است تا پایان هفته لیست ۲۱ نفره اصلاح‌طلبان برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران اعلام شود. پیرامون این موضوع ذکر چند نکته حائز اهمیت است: ۱٫ لیست نهایی اصلاح‌طلبان برای شورای شهر در این دوره از ... بیشتر بخوانید »

شورای چهارم و آسیبی که باید دیده شود

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ ۱۰ اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است.  ۱- شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یکی از نمادهای نظام‌های سیاسی مردم سالار جایگاه ویژه‌ای در آموزه‌های دینی و قانون اساسی ما دارند. «وامرهم شورا بینهم» و «وشاورهم فی‌الامر» اهمیت موضوع شورا و مشورت را در ... بیشتر بخوانید »

ردصلاحیت‌ همیشه برای اصلاح‌طلبان نیست

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  06 اردیبشت ۹۶ به چاپ رسیده است.  ۱- شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یکی از نمادهای نظام‌های سیاسی مردم سالار جایگاه ویژه‌ای در آموزه‌های دینی و قانون اساسی ما دارند. «وامرهم شورا بینهم» و «وشاورهم فی‌الامر» اهمیت موضوع شورا و مشورت را در ... بیشتر بخوانید »

جایگاه اقلیت‌ها در عرف و قانون

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  03 اردیبهشت ۹۶ به چاپ رسیده است.  نامه دبیر محترم شورای نگهبان مبنی بر عدم تایید صلاحیت داوطلبان اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. کشور ایران، سرزمینی پهناور با مردمانی از ادیان، اقوام، افکار و اندیشه‌های متنوع ... بیشتر بخوانید »

احتمالات انتخابات اردیبهشتی

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  28 فروردین ۹۶ به چاپ رسیده است.  با اتمام زمان قانونی ثبت‌نام داوطلبان‏‏، چشم‌انداز روشن‌تری از انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌روی تحلیل‌گران قرار دارد. حضور چهره‌های سرشناس در انتخابات می‌تواند آزمون بزرگی برای سنجش و ارزیابی دموکراسی و مردم‌سالاری در کشور باشد، به شرطی که تمامی جناح‌های ... بیشتر بخوانید »

تکرار یک خطای استراتژیک

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  26 فروردین ۹۶ به چاپ رسیده است.  با ثبت نام و ورود رسمی رئیسی، به نظر می‌رسد رقابت اصلی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری میان آقایان روحانی و رئیسی شکل خواهد گرفت، مگر اینکه سناریوی دیگری در این میان باشد و رئیسی در روزهای ... بیشتر بخوانید »

ملاحظاتی پیرامون یک نشست خبری

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  23 فروردین ۹۶ به چاپ رسیده است.  ننشست خبری دکتر روحانی با خبرنگاران روز دوشنبه برگزار شد و خبرنگاران و اصحاب رسانه‌، سوالات و پرسش‌های خود را درباره عملکرد و برنامه‌های دولت تدبیر و امید مطرح کردند. این نشست خبری چند محور مهم داشت که ... بیشتر بخوانید »

جمنا؛ جمع بی حاصل

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  20 فروردین ۹۶ به چاپ رسیده است.  دومین مجمع انتخاباتی اصول‌گرایان که خود را «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» می‌نامند یا همان جمنا هفته گذشته برگزار شد. این نشست به دلیل نگاه حاکم بر گردانندگان و برون‌داد نتیجه آن از چند منظر حائز اهمیت است: ۱- ... بیشتر بخوانید »

چرا انتخابات شورای شهر تهران را باید جدی گرفت؟

hamdeli-icon

آنچه می خوانید سرمقاله  روزنامه همدلی به قلم ولی الله شجاع پوریان است  که مورخ  16 فروردین ۹۶ به چاپ رسیده است.  شوراها به پایان دهه دوم عمر خود نزدیک می‌شوند؛ شورا به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت اصلاحات در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد و اکنون با چهار دوره تجربه متفاوت به استقبال تشکیل پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا